خرسندیم که برگزاری کنفرانس ایکوموس «شهرهای تاریخی در فهرست میراث جهانی ایکوموس: امیدها و بیم‌ها» را در ۷ – ۸ ژوئن ۲۰۱۸ (۱۷‌- ۱۸ خرداد ۱۳۹۷) در آئولا مانیا لینگوتو (Aula Magna Lingotto) در پلی‌تکنیک تورین ایتالیا به اطلاع برسانیم. دپارتمان پلی‌تکنیک و دانشگاه تورین (DIST) با همکاری ایکوموس ایتالیا، انجمن ملی مراکز تاریخی ـ هنری (ANCSA)، موسسۀ ملی برنامه‌ریزی شهری (INU)، و مرکز مطالعات اس‌اس-ئی‌بی‌ال‌ای (Centro Studi SS-EBLA) این کنفرانس را برگزار خواهند کرد.

کنفرانس میزبان متخصصان ایتالیایی و بین‌المللی خواهد بود که دربارۀ نقش برنامه‌ریزی شهری در حفاظت و تدوین برنامۀ مدیریت برای شهرهای میراث جهانی یونسکو تبادل نظر خواهند کرد.

در ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) سخنرانانی از ایتالیا، مصر، هندوستان، ایران، و روسیه نه شهر تاریخی ثبت‌شده در میراث جهانی را معرفی خواهند کرد و سپس در جلسات پایانی دربارۀ آنها بحث و تبادل نظر خواهد شد. در پایان گوئیدو مونتاناری، معاون شهردار تورین، نیز سخنرانی خواهد کرد.

در ۸ ژوئن (۱۸ خرداد) متخصصان مدعو با تمرکز بر دشواری‌های تدوین و اجرای برنامۀ مدیریتی در شهرهای میراث جهانی به مقایسه و تبادل نظر در بارۀ موضوعات مطرح شده در نه نمونۀ معرفی‌شده در روز پیش خواهند پرداخت.

از استادان، پژوهشگران، و دانشجویان علاقه‌مند از کلیۀ رشته‌ها دعوت می‌کنیم که در این رویداد شرکت کنند. شرکت در کنفرانس رایگان است. برای شرکت لازم است که برگۀ ثبت‌نام را در نشانی زیر پر کنید:

https://www.worldheritagecities2018-polito.com

برای کسب اطلاعات بیشتر به وبگاه کنفرانس رجوع کنید یا با دبیرخانه تماس بگیرید:

worldheritageconf.dist@polito.it

worldheritagecities2018-polito.com

 

با احترام

دبیرخانۀ کنفرانس

Comments are closed.