فراخوان جایزۀ سال ۲۰۱۸ یونسکو آسیا-اقیانوسیه برای حفاظت میراث فرهنگی

 

داوطلبان می‌تواند هم‌اکنون پروژه‌های خود را برای جایزۀ سال سال ۲۰۱۸ یونسکو آسیا-اقیانوسیه ارسال کنند.

از امسال در یک دورۀ سه‌ساله، شهر اندیشه، یک گروه مالزیایی فعال در حفاظت شهری، با این برنامه همکاری خواهد داشت و میزبان هیئت داوران سالانۀ آن در شهر پنانگ مالزی خواهد بود.

جایزۀ سال ۲۰۱۸ یونسکو آسیا-اقیانوسیه برای حفاظت میراث فرهنگی، تلاش‌های افراد و نهادها که می‌تواند سرمشق قرار گیرد را، در حوزه‌های مرمت و حفاظت ساختمان‌ها، مکان‌ها، و آثار واجد ارزش میراثی در این منطقه گرامی می‌دارد. پروژه‌های برنده نمایانگر فهمی عمیق از مکان، دستاوردی محکم در فناوری، و تأثیرات اجتماعی و سیاسی مهم‌اند.
شرط شرکت در مسابقه به پایان رسیدن پروژه در طی ده سال گذشته است. از جملۀ موارد مناسب برای ثبت نام، می‌توان به خانه‌ها، بناهای تجاری و اداری، شهرها و روستاهای تاریخی، محوطه‌های باستان‌شناختی، و مناظر فرهنگی اشاره کرد.
اسامی برندگان در اوایل نوامبر (اواسط آبان ۱۳۹۷) در مقولات زیر اعلام خواهد شد: «جایزۀ پروژۀ برتر»، «جایزۀ پروژۀ ویژه»، «جایزۀ پروژۀ شایسته»، «جایزۀ پروژۀ شایان تقدیر» و «جایزۀ طرح جدید در بستر میراثی». جایزۀ اخیر به ساختمان‌های جدید برخوردار از طراحی ممتاز که به‌نحو شایسته با بستر تاریخی امتزاج یافته باشند، اعطا خواهد شد.

آخرین مهلت ثبت نام و ارسال پروژه‌ها ۱۵ مه ۲۰۱۸ (۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷) است.

 

برای ارسال پروژه‌ها و دیگر موارد مرتبط نگاه کنید به:
http://bangkok.unesco.org/content/apply-awards

برای آگاهی از برندگان دوره‌های پیشین نگاه کنید به:
http://bangkok.unesco.org/content/winning-projects