همان‌گونه که اطلاع دارید مجمع عمومی ایکوموس در ماه دسامبر سال جاری میلادی (۲۰۱۷) در دهلی برگزار خواهد شد. این رویداد بین‌المللی یکی از مهم‌ترین همایش‌ها در حوزۀ حفاظت از میراث فرهنگی است و به علت حاکم بودن سیاست غیرتبعیضی و مشارکت غیرسیاسی ایکوموس، حضور در آن برای همه آزاد است. بنیاد گتی (Getty Foundation) در ژانویۀ امسال برای برگزاری مجمع عمومی، کمک مالی چشمگیری به مبلغ هشتاد هزار یورو، به ایکوموس جهانی اهدا کرد اما اخیراً ناگهان به ایکوموس اطلاع داد که به عللی در ارتباط با مقررات تحریم‌های ایالات متحده، و بی آنکه هیچ تقصیری متوجه ایکوموس باشد، مجبور به پس گرفتن این کمک مالی خواهد بود؛ زیرا یکی از اعضای ایکوموس، که یک معمار جوان اهل سوریه است که به صورت نیمه‌وقت در یکی از دانشگاه‌های دولتی کشور خود تدریس می‌کند، در این مجمع حضور دارد.

بنیاد گتی ایکوموس را مخیر کرده که یا این عضو سوری را از حضور در مجمع منع کند و یا کمک مالی را بازگرداند. ایکوموس تصمیم گرفته است تا به اصول خود پایبند بماند و مبلغ کمک مالی را به بنیاد گتی بازگرداند.

ایکوموس جهانی اکنون به حمایت مالی شما برای تأمین هشتاد هزار یوروی که باید به بنیاد گتی بازگردانده شود نیازمند است. اگر هر یک از اعضا یا دوستان ایکوموس فقط ۵ یا ۱۰ یورو اهدا کند، ایکوموس خواهد توانست این مبلغ را در مدت چند روز فراهم کند.

لطفاً این درخواست را در شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. برای اطلاعات بیشتر در این باره و آشنایی با شیوۀ اهدای کمک مالی به ایکوموس جهانی به این نشانی رجوع کنید.

Comments are closed.