برگزاری مراسم بزرگداشت دکتر باقر آیت‌الله‌زاده شیرازی در دهمین سالگرد درگذشت ایشان

مراسم بزرگداشت شادروان دکتر باقر آیت‌الله‌زاده شیرازی به مناسبت دهمین سالگرد درگذشت ایشان برگزار شد.

به مناسبت دهمین سالگرد درگذشت شادروان دکتر باقر آیت‌الله‌زاده شیرازی، یکی از برجسته‌ترین چهره‌های فرهنگ و میراث فرهنگی، نخستین رئیس موسسۀ فرهنگی ایکوموس ایران، و چهرۀ ماندگار معماری کشور، مراسم بزرگداشت ایشان در ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ در دفتر مؤسسۀ فرهنگی ایکوموس ایران واقع در خانۀ تاریخی قوام برگزار شد.

در آغاز ناصر نوروززاده چگینی، معاون مؤسسه، ضمن خیر مقدم به مدعوان و حضار؛ همکاران، یاران، شاگردان و دوستداران زنده‌یاد شیرازی؛ دربارۀ حضور پیوسته و مؤثر ایشان در همۀ عرصه‌های کار و فعالیت او در مقام کارشناس و مدیر و معلم سخن گفتند. سپس دکتر مهدی حجت، رئیس مؤسسه و بنیانگذار سازمان میراث فرهنگی کشور، ضمن قدردانی از حضور مهمانان دربارۀ دشواری‌های حفاظت از میراث فرهنگی در هنگام تأسیس سازمان و تحولات پس از آن سخن گفتند و بر نقش بی‌بدیل شادروان دکتر شیرازی تأکید کردند و نمونه‌هایی از آن را برشمردند.

در ادامه، آقایان هوشنگ رسولی، حسن راهساز، ذبیح‌الله خلوصی راد و رضا زابلی خوشبخت، از کارشناسان و مدیران سابق سازمان میراث فرهنگی در استان‌های مختلف که از نزدیک با زنده‌یاد دکتر شیرازی همکاری داشتند و برای بزرگداشت مقام شامخ ایشان در این مراسم در تهران حاضر شده بودند، در یادآوری مقام علمی و سجایای اخلاقی و رویکردهای علمی و مدیریتی دکتر باقر آیت‌الله‌زاده شیرازی در حفاظت از میراث فرهنگی نکات و خاطراتی بیان کردند.

در پایان از سخنرانان با اهدای نشان یادبود دهمین سالگرد درگذشت دکتر باقر آیت‌الله‌زاده شیرازی و لوح سپاس تقدیر به عمل آمد و همچنین از خانوادۀ محترم شادروان دکتر شیرازی که در مراسم حاضر بودند تقدیر شد و رئیس مؤسسه نشان یادبود دهمین سالگرد درگذشت پدر گرامی را به ایشان اهدا کردند.

موسسۀ فرهنگی ایکوموس باری دیگر از کلیۀ کسانی که در این مراسم شرکت و در برگزاری آن همکاری کردند سپاسگزاری می‌کند.

We cannot display this gallery